Для пошуку введіть більше двох символів

Все, що вам потрібно знати про автомобільні гальмівні диски

zamena disc

Тормозний диск – один із основних конструктивних елементів гальмівної системи автомобіля. Сучасні гальмівні диски розрізняються між собою за технічними параметрами, конструкцією, матеріалом виконання, призначенням і вартістю. Вибрати та купити якісні гальмівні диски ви можете в інтернет магазин автозапчастин “Panda Auto Parts”.

Введення в автомобільні гальмівні диски

Такі вироби, як гальмівні диски, позиціонуються як витратні елементи і, відповідно, підлягають періодичній заміні в сервісному центрі. При цьому дуже важливо знати кожному автомобілісту, скільки служать гальмівні диски, і що саме відбивається на швидкості їхнього зносу. У середньому експлуатаційний термін таких витратних матеріалів становить близько 100-150 тисяч кілометрів пробігу. Реальний термін зносу залежить від кількох факторів: стилю водіння власника машини, якості та матеріалу виконання дисків, складності експлуатаційних умов транспортного засобу. При цьому потрібно пам'ятати, що технічний стан дисків необхідно перевіряти на кожному ТО, оскільки від стану цих елементів залежатиме безпека пересування на дорозі.

Роль гальмівних дисків у системі гальмування

Сучасні гальмівні диски виготовляються з чавуну, кераміки з мінімальним вмістом металу або зі з'єднань сталі та чавуну. Дані елементи кріпляться до маточини колеса і обертаються разом із ним. При натисканні на гальмо, гальмівна рідина під тиском тисне на поршні, розміщені всередині супорта. При цьому колодки притискаються до ротора. У момент притискання колодок з обох боків диска за рахунок сили тертя, що створюється, обертання колеса припиняється, і автомобіль зупиняється.

Різні типи гальмівних дисків

В даний час купити гальмівні диски для автомобіля не складає особливих труднощів. Виробники пропонують широкий асортимент таких елементів, які відрізняються між собою не лише ціною, а й конструкцією та експлуатаційним терміном. Загалом поділяють декілька видів таких виробів.

  1. Невентильовані. Основними перевагами такої конструкції виступають бюджетна ціна для виготовлення і купівлі та простота конструкції. Виготовляються такі диски з чавуну та складаються з центральної частини та однорідного ротора. Єдиний негативний момент – такі гальмівні диски гріються швидко, а тепло віддають повільно, що передбачає їх недовговічний термін придатності.
  2. Вентильовані гальмівні диски. Один із найбільш затребуваних типів серед власників автомобіля. Конструкційно такі диски складаються із двох фрикційних частин, між якими розміщені перегородки з каналами, що забезпечують охолодження системи. Розміщення каналів охолодження залежить від виробника.
  3. Перфоровані системи. З метою усунення ефекту скупчення газів, надмірного перегріву диски виробляються з поверхневою чи наскрізною перфорацією. У цьому випадку елементи менше перегріваються, проте більш схильні до механічних пошкоджень.
  4. З прорізами. І тут гази відводяться з допомогою наявності у конструкції спеціальних пазів чи шліців. Однак за такої схеми прискорюється зношування самих колодок, що є мінусом.
  5. З вбудованими підшипниками. Такий різновид використовується переважно в автомобілях французького виробництва. Транспортні засоби з подібною схемою потребують обслуговування рідше, при цьому знижується ризик некоректної установки самих підшипників.

При цьому вибір системи гальмування залежить від закладеного бюджету, типу та року випуску самого автомобіля.

Визначення зносу гальмівних дисків та необхідності їх заміни

Відповідно до міжнародних вимог щодо виробництва гальмівних дисків, компанії, що займаються їх виготовленням, зобов'язані наносити інформацію про максимально можливий знос методом гравіювання. Для того щоб точно визначити максимально можливе зношування даного витратного матеріалу, потрібно вивчити торцеву частину диска. На ній зазвичай вказана товщина диска, при якій слід його замінити, оскільки він не зможе забезпечити якісне гальмування автомобіля.

Діагностика технічного стану даних елементів проводиться у два основні етапи.

  • За допомогою спеціального інструменту – штангенциркуля. З його допомогою у кількох точках (6-8) вимірюється товщина запчастини. Далі, враховуючи інформацію на торцевій частині елемента про максимально можливий рівень його зношування, визначається можливість подальшої експлуатації деталі.
  • Візуальний огляд. На цьому етапі визначається наявність сколів, подряпин, вм'ятин та інших подібних дефектів, які можуть вплинути на функціонування гальмівної схеми машини. За наявності серйозних пошкоджень диски ремонтуються (обточуються) або підлягають заміні.

Окрім цього, діагностика може бути проведена і в період експлуатації транспортного засобу. За наявності проблем із гальмівною системою відзначаються такі симптоми:

  • відсутність плавності процесу гальмування;
  • відчуття биття гальмівних колодок та рульового колеса;
  • наявність нетипових, сторонніх звуків скрегота, скрипу при здійсненні маневрів на ТС.

Також слід пам'ятати, що гальмівні диски змінюються парно на одній осі.

Керамічні гальмівні диски: переваги та недоліки

Такі елементи здатні витримати великі навантаження, не бояться надмірного перегріву, мають збільшений експлуатаційний термін, підвищують коефіцієнт тертя. Керамічні гальмівні диски в залежності від призначення бувають декількох типів.

  • Street. Використовуються для поїздок на автомобілі у межах міста. Легко справляються з підвищеним рівнем навантажень, пов'язаних із необхідністю частого гальмування на перехрестях, світлофорах.
  • Sport. Гальмівні системи, що встановлюються на машини, призначені для спортивної їзди. Особливостями їх роботи є необхідність у різкому розгоні та гальмуванні. Можуть бути встановлені і на автомобілях, що пересуваються звичайними трасами та дорогами.
  • Extreme. Призначені для встановлення на спорткари, які беруть участь у гонках та змаганнях. Відрізняються високою якістю виконання, надійністю та довговічністю.

Вибір керамічних дисків залежить від експлуатаційного призначення машини, наприклад: вантажні перевезення, переміщення містом, спортивні змагання. Вартість таких виробів безпосередньо залежить від країни-виробника, технічних параметрів та призначення.

Головними перевагами таких систем є:

  • відсутність ризиків утворення пилу і, як наслідок, підвищений термін служби;
  • низький рівень шуму, що забезпечується невеликим вмістом домішок металу в конструкції;
  • широкий діапазон робочих температур.

Окрім цього, такі системи потребують більш рідкісного проходження технічного огляду, і, відповідно, їхня заміна проводиться значно рідше. Серед недоліків можна виділити високу вартість, неефективність застосування у звичайних автомобілях через необхідність прогріву перед експлуатацією.

Коли необхідна заміна гальмівного диска

Тормозний диск за своєю суттю є витратним матеріалом, який вимагає заміни після певної кількості кілометрів пробігу. Точнісінько сказати, коли змінювати гальмівні диски, можна за певними симптомами, це:

  • збільшення ходу педелі гальма, її вібрування в стані натискання;
  • відчуття відведення машини убік при гальмуванні;
  • погіршення маневреності автомобіля: машину легко заносить і відводить убік;
  • не функціонує справне ручне гальмо;
  • для зупинки машини потрібно прикладати значно більше зусиль на педаль.

За наявності вищевказаних симптомів автомобіль слід доставити до сервісу технічного обслуговування для діагностики та ремонту. Слід зазначити, що гальмівні передні диски зношуються швидше, оскільки при гальмуванні основна вага автомобіля переноситься на передню частину авто.

Причини передчасного зносу гальмівної системи

Як правило, передні та задні гальмівні диски можуть «проїздити» близько 100-150 тис. км., після чого вони підлягають обточуванню, а найчастіше -; заміні. Однак існує низка факторів, які можуть прискорити процес їхнього зносу. Основними з них є:

  • низька якість матеріалу, що використовується виробником при виробництві даної деталі;
  • некоректний монтаж будь-якого елемента системи: барабана, колодок, диска;
  • агресивний тип водіння: різкий набір швидкості, а потім різке її зниження.

У будь-якому випадку наявність значних ознак зношування (маленька товщина, механічні пошкодження) повинна бути причиною негайної заміни диска в умовах СТО.

Основні етапи та нюанси заміни

Тормозна система після виходу з ладу або через природний знос підлягає заміні. Зробити це можна самому або в сервісному центрі. Другий варіант кращий, оскільки передбачає професійний підхід і наявність гарантії як на саму роботу, так і на запчастини. У сервісному центрі такий процес відбувається у кілька послідовних етапів:

  • діагностика з метою визначення товщини деталі за допомогою штангенциркуля;
  • візуальний огляд щодо слідів механічних пошкоджень: сколів, тріщин, вибоїн;
  • складання плану робіт та кошторисної ціни;
  • підбір необхідних елементів;
  • безпосередня заміна;
  • розрахунок між сторонами та надання гарантії.

При зміні дисків на задній та передній осі здійснюється також заміна колодок.

Як продовжити експлуатаційний термін ТД

Звичайно, заміна будь-якої витратної або конструктивної деталі в машині вимагає не тільки значних фінансових, а й тимчасових витрат. Тому кожному водієві хочеться якнайдовше експлуатувати деталь без втрати ефективності її роботи. Щоб продовжити термін служби гальмівної системи, слід виконувати кілька вимог.

  • Змінити стиль водіння. Різкий набір швидкості та таке ж її зниження сприяють перегріву, а відповідно, зносу системи. Водіння має бути максимально плавним.
  • Встановлювати якісні колодки. Насамперед вони мають бути коректно встановлені та сумісні з гальмівними дисками.
  • Якість виконання. Звертайте увагу на відгуки про виробника на спеціалізованих форумах, віддавайте перевагу оригінальній продукції з гарантією.

Ці рекомендації допоможуть продовжити термін експлуатації гальмівної системи машини, а отже, заощадити кошти та тимчасовий ресурс.

Як вибрати та купити гальмівні диски у компанії Panda Auto Parts

Природно, що якісні гальмівні диски зможуть прослужити довго і без проблем лише за умови їхнього коректного вибору. При покупці слід орієнтуватися на наступні моменти.

  • Підбір за каталогом продукції на сторінці сайту. В цьому випадку в спеціальні графи потрібно вписати марку машини, рік випуску, модель та об'єм силового агрегату. Після цього можна вибрати потрібну запчастину із запропонованих варіантів.
  • За оригінальним номером на гальмівних дисках. Найточніший, але далеко не найзручніший варіант, оскільки для цього деталь потрібно буде демонтувати.
  • За він-кодом, який розміщений у технічному паспорті машини, а також на самому кузові. При цьому місце розміщення номера на кузові залежить від марки та року випуску транспортного засобу.

З огляду на ці моменти, ви зможете вибрати найкращі гальмівні диски для свого автомобіля. Слід зазначити, що сьогодні можна придбати оригінальні запасні частини та вузли для автомобілів. Перевагами яких є надійність, якість виконання, сумісність, гарантія від компанії-виробника. Серед недоліків можна виділити лише високу ціну. 

Купити якісні гальмівні диски, а також інші елементи системи з доставкою та за оптимальною ціною можливо у компанії Panda Auto Parts. Компанія пропонує лише високоякісну продукцію з гарантією від виробника.

Останні новини
Panda-Auto тепер має запчастини для всіх відомих марок!
06 липня 2024
Panda-Auto тепер має запчастини для всіх відомих марок!
Оголошуємо розширення асортименту! Запчастини до будь-якого авто в наявності!
Відправляємо за кордон!
16 лютого 2024
Відправляємо за кордон!
Привіт! Потрібні запчастини, але ти не з України? Не проблема…
cookie

Наш сайт використовує файли cookie. Продовжуючи користуватися сайтом, ви даєте свою згоду працювати з ними. Дізнатися більше.

кошик (0)
У кошику порожньо
Свічка запалювання  NGK A11-3707110CA
Пропозиція дня
Свічка запалювання NGK A11-3707110CA
115