Кожен автовласник знає, як важливо стежити за транспортним засобом та своєчасно змінювати деталі. У машині повинні бути встановлені якісні передні стійки та задні стійки амортизаторів. Вони створені для того, щоб знижувати або навіть повністю прибирати коливання автомобіля під час поїздок вибоїстою місцевістю.
Компанія «Panda Auto» є великим постачальником запчастин та деталей до китайських автомобілів в Україні. Наш Інтернет магазин пропонує широкий асортимент деталей для різних марок автомобілів. Завдяки налагодженому процесу від покупки до доставки товарів та гнучкої цінової політики, купити амортизатори можна за найкращою в Україні ціною.
Принцип роботи та конструкція автомобільного амортизатора
Амортизатори призначені для того, щоб гасити вертикальні коливання. Вони встановлюються на всі опори у машині, якими є колеса. Всього передбачено 4 амортизатори: 2 передні та 2 задні. Для деяких гоночних та важких машин потрібно купити амортизатори лише на 2 колеса.
Розібратися у принципах роботи амортизатора нескладно. У циліндричний корпус, надійно запаяний з одного боку, наливається олія. Усередині корпусу розташовані поршні зі штоком. Поршень має так звані зворотні клапани, що відрізняються здатністю пропускати олію. Це і є верхня частина корпусу, яка закривається спеціальними пробками, виготовленими із металу. По них ходить шток. У такій закритій ємності масло не витікатиме, воно надійно запаяне.
Зворотний клапан може мати різний рівень пропускної здатності під час стиснення або розтягування. При цьому шток амортизатора значно просідає, а піднімається повільніше. Це й сприяє гасінню коливань. Це масляний амортизатор, він так працює, є також газовий, купити такий амортизатор можна, але він коштує дорожче.
Амортизатори в залежності від місця встановлення поділяються на передні та задні. Залежно від конструктивних особливостей розрізняють масляні, газові та газомасляні моделі (підтип газових). Важливо заповнити, що немає амортизаторів, усередині яких буде виключно газ, це пов'язано з необхідністю мастила всіх елементів та деталей механізму. Якщо повністю видалити олію, то штоки та сальники не зможу нормально функціонувати, їхня продуктивність впаде в кілька разів, їх просто може стерти. Газ не має ніяких змащувальних властивостей. Розглянемо плюси та мінуси двох видів амортизаторів.
Амортизатор із вмістом олії працює виключно в один бік, на стиск. Якщо машина його стиснула, самостійно вийти шток амортизатора не зможе, це можливо тільки використовуючи пружину.
З іншого боку, можна виділити такі плюси, заради яких варто купити амортизатор з маслом:
- доступна ціна;
- багатий вибір варіантів, на 50% авто ставлять саме такі види;
- проста конструкція;
- висока міцність;
- довговічність – розрахований на пробіг не менше 60 тис. км.
Купити амортизатор варто ще й завдяки здатності гасити сильні поштовхи при попаданні на ями та нерівності. Але на великій швидкості складно керувати, до того ж амортизатор не любить часті перекоси і великі перевантаження. А мінуси такі – швидке перегрівання, необхідність витягувати штока за допомогою пружини. Також під час нагрівання робочі показники можуть погіршуватися. При цьому слід стежити, щоб усередину не потрапило повітря.
Таким чином, купити амортизатор масляного виду необхідно при частих поїздках ямами або поганою дорогою. Що стосується частих поїздок ґрунтом та міською трасою, то при великій швидкості він швидко нагрівається.
Газовий вигляд амортизатора
Досить часто можна зустріти газовий амортизатор. У нього теж є шток, на якому розташований поршень і зворотні клапани. Все це знаходиться у циліндрі. Мастило здійснюється за допомогою олії, під якою є одна камера, яка відокремлена від іншої частини циліндра закритим корпусом. Безпосередньо в цій камері розташований газ, як правило це азот. Він перебуває під тиском від 10 до 30 Атм.
Конструкція жорсткіша. Камера із вмістом газу теж може розтискатися та стискатися. При навантаженні зверху шток рухається донизу, а камера з газом поступово стискається. Коли навантаження буде зменшено, камера почне розширюватись і самостійно видавлює шток нагору. Виходить, що всі елементи працюють відразу в дві сторони - на розтискання та стиснення, тому підвіска підтискає авто до дороги. В результаті колеса машини більше притиснуті до дорожнього покриття, що покращує керованість автомобілем на поворотах, а також різке гальмування. Це важливо під час їзди з великим вантажем та на високій швидкості.
Крім того, газ не дозволяє олії закипати, бере на себе високу температуру. З іншого боку, купити амортизатори газового вигляду, отже, не відчувати нерівності дороги, навіть найменші.
До основних переваг амортизаторів газових можна віднести:
Мінус – непроста конструкція та відсутність комфорту в різних режимах їзди. Ще один підвид газового типу амортизатора – газомасляний. У камері, розташованій знизу корпусу, є елемент, який нагадує поршень. Його ключова функція – з'єднати два контури. В один із контурів знаходиться повітря під невеликим тиском до 3 Атм. Коли відбувається стиск, на олію тисне поршень. Потім олія проходить через спеціальний клапан і надходить у повітряну камеру. Коли відбувається розтискання, то шток вирушає вгору і першій камері створюється так званий вакуум. У цей момент із другої камери заходить не повітря, а олія, яка сформувалася ще на такті стиснення. При цьому повітря виводитиметься у другу камеру. Так забезпечується помірна комфортність незалежно від поверхні. Далі відбувається відведення не лише повітря, а й тепла. Газомасляний амортизатор більш комфортний на дорогах, добре гасить замети кузова. Він стане золотою серединою при виборі відповідного варіанту.
За допомогою нашого інтернет-магазину ви завжди зможете купити амортизатор кращої якості за низькими цінами для будь-якого автомобіля від вітчизняного та іноземного виробника. Стати нашим клієнтом легко, для цього необхідно зателефонувати за контактними телефонами або оформити замовлення прямо на сайті. Ми націлені на довгострокову співпрацю та пропонуємо виключно оригінальні товари від перевірених постачальників.