Багато українських автовласників на питання - що ламається найчастіше в машині, відповідають - підвіска. Ключове місце в системі підвіски автомобіля належить пружині та амортизатору, які працюють у парі. Пружина покликана пом'якшувати удари та поштовхи під час руху транспортного засобу. Тому все завантаження вона бере на себе і ламається, зношується.
Якщо вам потрібно замінити деталь, залиште заявку на сайті «Panda Auto» або зателефонуйте за контактним телефоном. Компанія працює вже не перший рік і пропонує якісні товари від найкращих виробників із Європи, України та Китаю. Широкий асортимент, оперативна доставка та оптова ціна – ключові наші переваги.
Особливості роботи пружини
Пружина є пружним елементом підвіски. Від ступеня її твердості залежатиме сила стиснення, завдяки якій поглинатиметься енергія від удару. Для розсіювання енергії може знадобитися певний час. У цей момент колесо або кузов продовжуватимуть розгойдування. Тут якраз допоможе амортизатор. Пружина здатна перетворити під час руху автомобільну енергію від удару в тепло. Перед амортизатора залишається перетворення енергії коливання. У комплексі з підвіскою пружина зменшуватиме силу удару. Особливо це відчувається під час підстрибування на ямах.
Окрім цього, до функцій запчастини відноситься повернення на місце колеса, у момент, коли воно відірвалося від дороги. Вона підтримує автомобіль, що не дає йому впасти дном на асфальт. Пружина змінюється рідше, ніж амортизатор і має чималий ресурс роботи. Але через певний час вона просідає, тому зменшується кліренс машини. Гірша ситуація, коли автомобіль стає перекошеним і одна сторона буде вищою за іншу. Також пружина може луснути. В такому випадку потрібна негайна заміна.
Види та вибір автомобільних пружин
Виділяють різні за конструкцією пружини. Її тип визначається виробником авто, тому важливо, щоб за конструкцією та формою нова запчастина відповідала деталі в оригінальному виконанні.
Вибір потрібно робити, виходячи з таких критеріїв:
- ходу самої підвіски;
- діаметр, посадковий та зовнішній;
- кількість витків;
- пружних властивостей.
Самою складною вважається бочкоподібна конструкція автомобільної пружини. Вона має пруток зі змінним перерізом та бічний тип завантаження. Завдяки продуманій конструкції поєднується енергоємність та комфорт під час їзди.
Пружина автомобільна може мати різну кількість витків, головне, щоб зовнішній та посадковий діаметр збігалися. Найкраще використовувати фірмові деталі з каталогу виробника.
Що може вплинути на ресурс роботи пружини?
Наступний критерій – матеріал автомобільної пружини. Як правило, це сталь певних сортів. Потрібно приділити увагу вибору сорту металу, від якого залежатиме не тільки ступінь пружності, але термін експлуатації пружини. Пруток має бути високої якості з дотриманням необхідних технологій виробництва на всіх етапах, починаючи від підготовки, загартування та закінчуючи фарбуванням. Для фарбування використовується спеціальне покриття, що має еластичні властивості. Метал здатний витримати різного роду механічні навантаження, а також вплив хімічних засобів за різної температури.
До інших факторів також належать:
- неправильне встановлення деталі;
- вибір амортизаторів, які не підходять під. пружину;
- несумісність з маркою та моделлю автомобіля;
- порушення рекомендацій виробника при виборі запчастини.
При несвоєчасній заміні автомобільного амортизатора можливий негативний вплив на ресурс. Поломка не дозволить впоратися із гасінням коливань від пружини. Як результат, автомобільна пружина відпрацьовуватиме багато циклів стиснення за короткий час.
Не можете знайти потрібну автомобільну пружину? Зручний каталог та інтерфейс нашого сайту спростить це завдання. Ми прагнемо надати максимум інформації про товари, щоб ви могли замовити у два кліки. Досвідчені фахівці завжди допоможуть у виборі товару з потрібними характеристиками.
Залишається тільки вибрати потрібну модель, оформити замовлення або зателефонувати за вказаними на сайті телефонами. Завдяки налагодженій логістиці та швидкому сервісу нам довіряють наші клієнти, серед яких майстри-початківці, великі автомобільні компанії, СТО та звичайні автовласники.