Стан доріг у нашій країні залишає бажати кращого. Автомобіль часто їздить купиною, нерівностями, ямами. У такій ситуації амортизатору доведеться працювати дуже інтенсивно, тому варто вибирати надійний та якісний задній амортизатор.
Якщо ви хочете заощадити час на пошуку недорогих запчастин від перевірених виробників, тоді спеціалізований магазин Panda Auto до ваших послуг. Для оперативного підбору деталей у каталозі запчастин передбачено швидку систему пошуку. Всі наші співробітники є професіоналами та добре знають пристрій автомобіля, тому звернувшись до нас, можна отримати грамотну консультацію щодо підбору автозапчастин.
Які бувають амортизатори
Задній амортизатор - компроміс між точністю керованості та комфортністю. Розрізняють передні та задні амортизатори. Детально розглянемо задній амортизатор. Він може бути масляний та газовий, конструкція схожа. Насамперед, це міцний та герметичний корпус, який заповнений необхідною для змащення рідиною – олією. По ньому рухається поршень, який з'єднується зі штоком із закругленим перетином. Також є шток, через який проходить рідина. У штоку є ряд отворів як клапанів. З метою підвищення потоку рідини вони мають пружинисту структуру. Така конструкція забезпечує комфорт при попаданні в яму, їзді нерівною дорогою.
У газової моделі є камера з вмістом газу, вона також може розтискатися та стискатися. Всі елементи працюють відразу в дві сторони, тому колеса дуже притиснуті до дорожнього покриття. Це чудовий варіант для рівної траси та міської дороги.
Причини та ознаки поломки заднього амортизатора
Задній амортизатор може вийти з ладу з різних причин. Найпоширеніші серед них:
- неправильна установка, автовласники можуть поставити знімні чашки догори ногами, випадково забути затягнути гайку, встановити пильовики;
- пошкодження або розрив штока;
- пошкодження або деформування стійки.
- руйнування клапана або поршня через знос, зазвичай таку поломку складно виявити, протечки немає, а машину сильно качає;
- деформація стійки, руйнування вуха кріплення;
- поява вм'ятини або тріщин у корпусі;
- вихід з ладу сайлентблока;
- банальне зношування деталі.
Якщо на задньому амортизаторі видно потіки, потрібно терміново його замінити. Інакше амортизаційна рідина не виконуватиме своїх функцій, деталь буде несправною.
Методи діагностики заднього амортизатора
Візуальний огляд - найдостовірніший і найдоступніший спосіб. У справному стані задній амортизатор не повинен мати масляних плям, ніяких тріщин. Великий вплив на роботу має стан автошин. При спостереженні плям зношування на бічній кромці шини можна панікувати, це сигнал несправності.
Ще один спосіб перевірки – похитування заднього амортизатора. Машина розгойдується за кут, потім у нижній точці відпускається. Якщо в цей момент машина продовжує коливання тривалий час, то амортизатор «убитий».
Щоб отримати більш повну та достовірну інформацію про стан заднього амортизатора, використовуються спеціальні вібраційні стенди. У кожному СТО є такі, тож краще звертатися до фахівців. Для перевірки демпфуючого зусилля виконується розбирання підвіски та комп'ютерна діагностика автомобіля, проте це коштує недешево.
Як вибрати і де купити якісні амортизатори?
При виборі заднього амортизатора важливо враховувати не лише марку, а й конкретну модель автомобіля. Важливу роль відіграє конструкція та виробник. Варто враховувати стиль їзди. Для перетнутої місцевості більше підійде масляна модель, для міста можна спробувати газовий варіант. Перед покупкою радимо вивчити весь асортимент магазину, щоб деталь підійшла. Також при виборі слід звертати увагу на такі особливості:
- ціна та термін служби деталі;
- якість комплектуючих та складання;
- виробник;
- розміри.
Ми пропонуємо оригінальні задні амортизатори та інші автозапчастини на автомобілі, які можна отримати за вигідною ціною завдяки роботі безпосередньо з постачальниками.
Інтернет-магазин Panda Auto пропонує оперативну доставку по всій Україні. Можна робити покупки оптом та в роздріб, через сайт або за телефоном.