Автомобільні гальмівні диски: дія, види, догляд та як правильно вибрати

Автомобільні гальмівні диски: дія, види, догляд та як правильно вибрати

Завдяки своїм вражаючим властивостям дискові гальма стали незамінною деталлю сучасних автомобілів. На відміну від своїх аналогів з барабанними гальмами, вони мають численні переваги, які виводять задоволення від водіння на новий рівень.

Введення в ази роботи автомобільних гальмівних дисків

Принципова відмінність між дисковими та барабанними гальмами

Принципова відмінність між дисковими та барабанними гальмами полягає в розташуванні гальмівних колодок. Якщо в барабанних гальмах вони розташовані в закритому барабані, то в дискових розташовані по обидва боки пластини, що обертається. Цим створюється ефект розсіювання тепла, що утворюється, що сприяє вражаючій результативності роботи гальм. Але перевага таких дисків не тільки в цьому: гідравлічна система дискових гальм – ще один фактор, що підкреслює їхню перевагу. Ознайомившись із принципом роботи та особливостями різного виду дисків гальмівних, можна забезпечити їх тривалий термін служби та захист під час аварійних ситуацій.

Процес гальмування створює механічне навантаження на диски, що надалі веде до їхнього зносу. Але диски влаштовані в такий спосіб, що спочатку зношуються спеціальні колодки гальмівної системи. Сам гальмівний комплект містить і те, й інше.

Обов'язкова умова правильної роботи гальм – ідеально злагоджена робота та якісні деталі, які в потрібний момент нададуть надійний захист для водія та транспорту.

Всі поради про те, як правильно гальмувати, марні, якщо складові деталі системи автомобіля працюють неправильно. Тому слід регулярно перевіряти їх у спеціалістів. Відвідавши сайт панда автозапчастини і купивши гальмівні диски, ви отримаєте професійну консультацію та якісні деталі для вашого автотранспорту.

Тормозні колодки автомобіля потрібно перевіряти кожні два роки або після 20 000 кілометрів пробігу. Гальмівну рідину слід змінювати кожні три роки або через 120 000 кілометрів пробігу. У вашого автомобіля барабанні гальма на задній осі, тоді їх слід чистити та перевіряти кожні 60 000 кілометрів.

Підбираючи гальмівні диски на панда юа, зверніть увагу на їх типи:

  • керамічні;
  • литі диски;
  • перфоровані диски;
  • слотовані диски.

Від вибору правильних дисків може залежати безпечне керування та життя інших учасників дорожнього руху.

Як працюють гальмівні диски

Дискові гальма є найбільш поширеною формою, яка встановлюється на сучасні транспортні засоби. Гальмівний ефект виникає в результаті тертя між гальмівним диском і колодками, які прикріплені до поршнів і притискаються до диска, що обертається при гальмуванні.

Швидкість під час руху авто уповільнюється через призупинення елемента, що крутиться, на колесі диска гальм. Під тиском гальмівних колодок, виникає сила тертя, яка і чинить опір елементу, що крутиться. Через це енергія руху перетворюється на теплову. Це тертя і забезпечує принцип роботи гальмівної системи автомобіля.

Через плоскі гальмівні поверхні гальма не мають самонаростаючого ефекту і вимагають високого контактного тиску. Порівняно з барабанними гальмами необхідні гальмівні циліндри більшого розміру та додаткові підсилювачі гальм. З іншого боку, ця властивість дозволяє легко дозувати їм процес гальмування, оскільки коливання гальмівної сили практично відсутні.

Теплорозподіл і дисипація тепла полягає в тому, що деталі гальмівної системи і сам диск добре охолоджуються, що призводить до низької схильності до так званого "вицвітання". Воно означає втрату гальмівного ефекту через нагрівання задіяних компонентів гальма. Ще однією перевагою дискових гальм є простота обслуговування і швидка заміна деталей, що зношуються: гальмівних колодок і гальмівних дисків.

Типи автомобільних гальмівних дисків

З моменту винаходу дискових гальм на початку 20-го століття вони оптимізувалися різними способами для того, щоб поліпшити реакцію на мокрій дорозі, міцність деталей, вагу і температурні характеристики. Так з'явилися:

  1. Перфоровані диски. Вони мають спеціальні пази та отвори, які забезпечують більш швидке відведення води, коли на диски потрапляє волога, і, отже, кращий гальмівний ефект. Отвори дозволяють знизити вагу, що актуально в секторі високопродуктивних виробів. Недоліком цієї технології є те, що гальмівний диск через напругу може тріснути швидше, і його доведеться міняти частіше. Гальмівні колодки зазвичай зношуються швидше.
  2. Традиційні литі диски. У двоскладових гальмівних дисках несуча чашка, прикручена до маточини колеса, виготовлена з литого металу, що, з одного боку, зменшує вагу гальмівного диска, а з іншого – сприяє відводу тепла до маточини та ободу. Адже легкий метал проводить тепло вчетверо краще, ніж сталь. Невід'ємні диски відлиті із двох різних металів. Вони розширюються під час нагрівання і знову стискаються при охолодженні. Це дозволяє уникнути напруги та зменшує утворення тріщин.
  3. Керамічні гальмівні диски. Мають триваліший термін експлуатації, оскільки в їхньому складі немає металу. Вони значно легші і не виробляють пил під час тертя. Матеріал такої деталі швидше забирає теплову енергію і менше деформується.
  4. Слотовані диски. Слоти призначені для швидкого зниження температури та виведення вологи. Радіально розташовані повітряні канали за рахунок обертання створюють ефект вентилятора та дозволяють краще охолоджувати гальмівний диск.

Диски з внутрішньою вентиляцією найчастіше використовуються в порівнянні з литими запчастинами всупереч тому, що останні мають більшу вагу та ширину.

Кожен вид має свої переваги та недоліки. Слотовані та перфоровані диски краще відводять теплоту та захищають від перегріву, що працює за рахунок збільшення площі даної деталі. Але термін служби гальмового диска може бути скорочений через використання канавок, і існує ймовірність вереску гальм, якщо матеріал гальмівних колодок накопичується в канавках.

Підбір та обслуговування гальмівних дисків

Тормозні диски зазвичай виготовляються з чавуну, ковкого металу або литої сталі. Тим не менш, навіть найкращий гальмівний диск схильний до природного зносу і повинен бути замінений, як тільки буде досягнутий термін його придатності, встановлений виробником. Це визначається мінімальною товщиною гальмівного диска, що дозволяє запобігти його розтріскуванню або поломці під навантаженням.

Якщо замінюються тільки гальмівні колодки, товщина гальмівного диска повинна бути не меншою за товщину матеріалу, який вже був видалений з диска, за вирахуванням зазначеної виробником мінімальної величини. Інакше його слід негайно поміняти. Але якщо міняти сам диск, то разом з ним і потрібно провести заміну гальмівних колодок.

На що слід звернути увагу при виборі гальмівних дисків:

  1. Вони можуть бути різних розмірів для передньої та задньої осі. Купуючи гальмівні диски на сайті авто панда, зверніть увагу на вісь, де вони встановлюються.
  2. Щоб забезпечити правильний вибір цієї деталі, потрібно взяти до уваги і номер шасі або PR, оскільки від комплектації залежить, які використовуються гальмівні диски, навіть на одній моделі транспорту.
  3. Вони доступні як цілісні, так і (внутрішні) вентильовані. Купуючи диски на панда магазин, переконайтеся, що вибрали правильну модель, оскільки вентильовані деталі ширші за цілісні.

Перш за все, вибираючи запчастини на панда юа, необхідно вказати автомобіль, для якого вони потрібні. На сайті інтернет-магазину панда можна вибрати деталь, яка підходить автомобілю, використовуючи номер, зазначений у свідоцтві про реєстрацію. Якщо під рукою його немає, також можете вказати виробника, модель та об'єм двигуна, щоб звузити вибір.

Діаметр диска суттєво відрізняється в залежності від моделі авто і може сильно відрізнятися навіть у однієї моделі. Загалом диски більшого розміру менше страждають від вицвітання під навантаженням. Гальмівний ефект також збільшується пропорційно до діаметра гальмівних дисків.

Рекомендації щодо догляду за гальмівною системою:

  • залежно від матеріалу, стилю водіння та умов траси гальмівні диски змінюють кожні 30 000 - 100 000 км;
  • заміна відбувається завжди з обох боків осі одночасно, і бажано купити повний ремкомплект;
  • дотримуйтесь основних правил зниження швидкості.

Великий розмір гальмівних дисків встановлюється на потужних авто або на вантажному авто. Діаметр диска обмежений розміром обода. На деяких гальмівних супортах вибито максимальний діаметр даної деталі. Щоб про всяк випадок не помилитися у розмірі і вибрати гальмівні диски, можна просто виміряти його.

Поради щодо підвищення продуктивності гальмівного диска

Гальма є важливою частиною автомобіля і відіграють вирішальну роль у захищеності під час поїздки. Вони гарантують зупинку транспорту, коли ви натиснете на гальмо. Але багато хто не знає, що роботу гальмівних дисків можна оптимізувати, щоб покращити їх характеристики.

Диск, що складається з двох частин, також може забезпечити швидке охолодження деталі та знизити її вагу. Термічна обробка запчастини підвищує довговічність та продуктивність деталі.

Щоб оптимізувати роботу гальмівних дисків, можна вжити різних заходів, наприклад, додати канавки, прорізи або отвори для покращення охолодження.

Для високопродуктивних спортивних моделей встановлюють спортивні чи покращені диски. У їхньому складі використовується пластик, армований вуглецевим волокном, або кераміко-вуглецеві композитні матеріали. Ці гальмівні диски характеризуються високими гальмівними характеристиками, зносостійкістю та стійкістю до вицвітання.

Термічна обробка надає гальмівним дискам нову силу. Вони стають твердішими, стійкішими до виділення тепла та механічних впливів. Збільшується їхня міцність і твердість. Їхня міцність і пластичність під впливом температури зазнає метаморфози, яка робить їх готовими до випробувань на дорозі. Термічна обробка є щитом від руйнівної сили високих температур у процесі гальмування.

При правильному прогріванні та гальмуванні автомобіля водій убереже гальмівні колодки від зносу та продовжить термін їхньої служби. Правильний стиль водіння захистить гальма. Завжди тримайтеся на досить великій відстані від автомобіля, що йде попереду, і заздалегідь прибирайте ногу з педалі газу перед поворотами, світлофорами або перешкодами.

Якщо дорожня ситуація дозволяє, під час руху вниз краще користуватися моторним гальмом, сповільнюватися поступово, що значно збереже гальмівні диски. Це також захищає матеріал самих дисків та встановлених колодок. На снігу та мокрій дорозі уникайте різких гальмівних рухів.

Наша найважливіша порада щодо правильного гальмування свідчить, що при екстреній зупинці необхідно докласти повної сили до педалі гальма.

Висновки

В інтернет-магазині панда юа можна знайти гальмівні диски від різних виробників, які відрізняються відмінною якістю та мають багаторічний досвід виробництва. Разом із авто панда можна придбати гальмівні диски від лідерів світового ринку за доступною ціною. Не варто економити на даній деталі, адже від якості дисків та правильного підбору запчастин залежить безпека водія, його пасажирів та самого транспортного засобу.

Якщо гальмівні диски відповідають усім вимогам, і власник автомобіля регулярно проводить перевірку гальм, це допоможе уникнути аварії навіть у складних погодних умовах. Купуючи комплект на panda-auto.com.ua, ви отримаєте якісні та довговічні деталі для свого залізного коня.

cookie

Наш сайт використовує файли cookie. Продовжуючи користуватися сайтом, ви даєте свою згоду працювати з ними. Дізнатися більше.