Заміна термостату Сhery Аmulet

Термостат - важлива деталь системи охолодження двигуна, а також обігріву салону. Якщо він заклинить, двигун просто почне перегріватись, а в салоні стане надто холодно. Якщо ситуації дійде до критичної точки, то автомобіль Сhery Аmulet просто не зможе далі їхати і доведеться викликати евакуатор.
Правильна робота усієї системи охолодження автомобіля Chery Amulet залежить від ефективної роботи термостата. Коли ви маєте на увазі проблеми з ним, необхідно зробити заміну термостата Chery Amulet.

Навіщо потрібен термостат?

У Chery Amulet мотор охолоджується за допомогою двоконтурної системи охолодження. Також використовується примусова система циркуляції рідини, яка знижує температуру. Як охолоджувальна рідина використовується традиційний антифриз, який замерзає при температурі до мінус 40 градусів.

Циркуляція антифризу здійснюється за допомогою водяного насоса, який знаходиться безпосередньо в блоці циліндрів. Термостат Chery Amulet виконує важливу функцію охолодження антифризу, що проходить через нього. Для того, щоб він працював ефективно, використовується електровентилятор із вбудованою електронною системою керування.

Встановлюється гранична температура, що гарантує оптимальний тепловий режим. Це забезпечує комфортну та правильну роботу мотора. Якщо двигун не буде прогрітий до потрібної температури, то плинність масла може утруднити пересування поршнів у циліндрах. З іншого боку, перегрів сприяє розширенню деталей із металу, що посилює тертя та прискорює знос.
Термостат Chery AmuletТермостат Chery Amulet виконує відразу кілька функцій:
✅Контролює рівень охолодження двигуна;
✅Перенаправляє потік охолоджуючої рідини всередині контурів системи.

У конструкції запчастини є твердотільний термоелемент, здатний розширюватися при підвищенні температури. Після початку роботи двигуна він прогрівається до заданої температури, причому клапан деталі залишається у закритому стані. Таким чином, рідина циркулює контуром і не проникає в радіатор. Ця схема роботи прискорює нагрівання двигуна, а верхній патрубок залишається холодним.

Де знаходиться термостат та його конструкція?

Терморегулятор знаходиться у власному корпусі. Щоб його побачити, слід відкрити капот Chery Amulet і знайти водяний насос. Поряд з ним та головкою блоку циліндрів розташовується корпус деталі, який пов'язаний з верхнім шлангом, що веде до радіатора. Є ще спосіб – як легше визначити його місцезнаходження. Потрібно простежити шлях від товстого шлангу патрубка радіатора до входу в двигун. У верхній частині входу і буде розташований термостат Chery Amulet.
Де знаходиться термостат та його конструкція?

Деталі, як правило, роблять з латуні або міді. Запчастини стандартної комплектації влаштовані досить просто:
✔️Міцний металевий корпус;
✔️Вихідний патрубок, який з'єднується безпосередньо з насосом;
✔️Воскова кулька;
✔️Клапан, що відноситься до малого кола охолодження;
✔️Вхідний патрубок, який підключається до радіатора;
✔️Клапан великого кола охолодження;
✔️Пружини та поршень.

Якщо пояснити простими словами, пристрій термостата реалізовано з 4 елементів. До нього входять: штир, циліндр, клапани та воскова кулька.

Залежно від моделі та марки машини може незначно відрізнятися сама конструкція та температурний режим відкривання. Іноді зустрічаються безкорпусні моделі, встановлені безпосередньо в блок двигуна. У Сhery Аmuletстандартна конструкція запчастини з корпусом.

Класифікація термостатів

Залежно від конструктивних особливостей, термостати можуть бути двох видів:
🔸Одноклапані – такі вироби працюють за стандартною схемою;
🔸Двоступінчасті – у такому разі будуть на клапані дві тарілки. Причому спочатку починає спрацьовувати маленька, згодом - велика. Такі деталі трапляються, якщо система охолодження працює під високим тиском.Особливий клапан може відповідати за потік рідини по різних колах
охолодження.

Конструкція іноді має кілька доповнень, на які потрібно звертати увагу при покупці деталі для Сhery Аmulet. До них належать:
🔸Додаткові бічні клапани, які зменшують температурні перепади рідини, що охолоджує;
🔸Здвоєні варіанти - підходять для системи з великим тиском. Якщо напір температури середній, то відкриватиметься лише один термостат. Якщо температура підвищується, то відразу два;
🔸Направляюча спеціальна спідниця, що перешкоджає перекосу клапана;
🔸Електронний підігрів і датчик температури, вони зменшують нагрівання двигуна при вищому навантаженні.

Деталь може мати рідинний наповнювач і твердотільний. Працюють вони за одним принципом, але мають різні фізичні характеристики та робочі температурні діапазони. Сучасні моделі для Сhery Аmulet використовують твердий наповнювач.

У автомобіля Chery Amulet відбувається відкриття термостата, коли охолодна рідина досягає діапазону температури від 85 до 89 градусів. Рідина починає проходити повільно через радіатор. Деталь повністю відкривається при досягненні рівня температури від 99 до 102 градусів. Рідина вже у нагрітому стані рухається до патрубка.

Які можуть бути проблеми з термостатом?

Заміна термостату Сhery Аmulet – не регламентована процедура. Запчастина може пропрацювати короткий або довгий час, але трапляються випадки поломки в будь-який момент. Найкращим періодом для заміни термостата Сhery Аmulet вважається сезон зима або літо.

При несправності запчастини перестане регулюватися робота системи охолодження. Коли ви визначили, що двигун просто не дістається необхідних робочих температур, значить деталь заклинило. У такій ситуації мотор може просто не нагріватися, тому що антифриз буде рухатися по всій системі, що охолоджує. У цьому зростає витрата палива.
Які можуть бути проблеми з термостатом?

Можлива і зворотна ситуація, коли двигун набагато швидше нагрівається, а при цьому підвищується робоча температура. Причиною проблеми з термостатом Сhery Аmulet може бути не лише поломка термостата. Іноді із цим пов'язані проблеми з вентилятором. Якщо несправний термостат, в такому випадку охолоджувальна рідина рухатиметься так званим “малим колом” і мотор буде дуже швидко нагріватися.

❗️ Важливо визначити - на якій саме стадії роботи зупинився терморегулятор, у закритому стані або в своєму проміжному стані. Якщо це відбувається ближче до положення закритої позиції, двигун почне нагріватися, але немає ризику, що він "закипить". Позначте температуру антифризу або зверніть увагу на вентилятор, якщо він вмикається раніше, ніж звичайно, коли деталь заклинило ближче до положення відкритої позиції. Також потрібно спостерігати за температурою нагріву, включенням вентилятора та роботою печі.

Найкращий спосіб визначити поломку термостата - зняти деталь та перевірити її справність. Якщо немає бажання чи можливості для діагностики, краще дати час двигуну. Після того, як він нагрівся до робочої температури, заглушіть його та відкрийте капот. Після цього знайдіть патрубки від радіатора, щоб перевірити температуру рукою. Вони повинні бути гарячими на дотик. Якщо один із патрубків буде холодним, це говорить про те, що термостат заклинився у закритому стані. Остаточно зробити висновок про необхідність заміни термостата Сhery Аmulet можна лише на СТО.

Основні ознаки, що сигналізують про несправність термостата

Ключові ознаки поломки термостата та його зносу:
🔸Двигун перегрівається занадто швидко;
🔸Стрілка температури двигуна, під час їзди на високій швидкості менше рухається, а після зупинки відразу піднімається;
🔸Мотор довго може набирати робочу температуру;
🔸Патрубок, розташований знизу - теплий, це говорить про відкритий термостат;
🔸Панель приладів повідомляє про перегрівання, але сам патрубок на дотик холодний;
🔸Наведені вище наслідки виникають при механічних пошкодженнях, використанні неякісної охолоджуючої рідини, поломки деталі. Важливо пам'ятати, що страждає не лише основний агрегат, а й автомобільний двигун.

Як замінити термостат Сhery Аmulet?

Заміна термостата потребує певних знань та навичок. Ми зібрали кілька корисних порад та покрокову інструкцію, яка допоможе зробити це самостійно.

Щоб уникнути пошкодження електроніки, потрібно спочатку зняти провід з клеми акумулятора (негативної). Після цього можна видалити із системи охолодження антифриз. Далі порядок дій такий:
☝️Послабити хомут, зняти з патрубка терморегулятора трубку, яка відводить пару;
☝️Зняти шланг, що відводить;
☝️Зняти шланг пічки;
☝️Стиснути фіксатор і вимкнути роз'єм з проводами, який відноситься до датчика температури;
☝️Тепер можна зняти корпус термостата за допомогою ключа на 10;
☝️З канавки корпусу витягнути стопорне кільце;
☝️Після цього можна витягти термостат і гумове кільце ущільнювача.

Вважається справним термостат Сhery Аmulet, якщо температура в той момент, коли клапан відкривається, буде в діапазоні від 85 до 89 градусів, а в момент його повного відкриття на рівні – від 99 до 102 градусів.

Перед тим, як замінити старий терморегулятор на новий, необхідно почистити фланець корпусу деталі та поверхню ГБЦ і після цього нанести тонкий шар герметика. Після того, як всі запчастини поставлені на місце, можна залити антифриз та видалити повітря із самої системи.

Як потрібно вибирати термостат?

У тому випадку, коли потрібна заміна термостата, рекомендуємо звертатися до перевірених та спеціалізованих інтернет-магазинів. При покупці важливо знати модель та марку машини. У нашому випадку це Сhery Аmulet.

Наступний важливий параметр – це буде оригінальна модель або аналог. Оригінал коштує дорожче, але слугуватиме набагато довше і надійніше. Термостат – важливий агрегат, який відповідає за роботу двигуна та комфортну атмосферу в салоні машини. Тому не потрібно економити на покупці, тому що потім ремонт обійдеться значно дорожче. Також слід звертати увагу на конструктивні особливості. Тип запчастини залежить переважно від виду двигуна, і навіть конструкції системи охолодження. Також
вибір залежатиме від стану Сhery Аmulet:
🔸У нових автомобілях, де всі агрегати та комплектуючі ще не змінювалися, використовуються оригінальні термостати. Для їх покупки достатньо знати vin-код, вказаний виробником. За цим кодом можна підібрати потрібні розміри та потрібний тепловий режим.
🔸Якщо авто вже з пробігом і деталі змінювалися, потрібно орієнтуватися на терморегулятор, який вже був встановлений. Якщо виникнуть сумніви чи немає даних щодо вихідної моделі, можна порадитися з механіком, щоб не зіткнутися в майбутньому з проблемами двигуна.

Також потрібно звертати увагу на матеріал корпусу, розміри деталей, а також вимоги виробника. Сучасні термостати Сhery Аmulet мають електронну систему управління. Саме датчики вимірюють температуру нагрівання двигуна і передають інформацію в блок управління, який і призначає час відкриття клапана системи охолодження. Вибирати потрібно саме рідну оригінальну модель термостату.

Щоб ви не думали, де купити термостат на свій автомобіль Сhery Аmulet, можна вивчити асортимент нашого інтернет-магазину "Panda-Auto". У каталозі представлені запчастини від найкращих виробників України та Європи за доступною ціною.

cookie

Наш сайт використовує файли cookie. Продовжуючи користуватися сайтом, ви даєте свою згоду працювати з ними. Дізнатися більше.