Для пошуку введіть більше двох символів

Вибір гальмівних колодок для Чері Амулет

Справна гальмівна система - це запорука безпеки на дорозі. Тому її необхідно регулярно перевіряти на справність і при необхідності змінювати комплектуючі. Найчастіше заміні підлягають гальмівні колодки або накладки на них. За деталями потрібно стежити та своєчасно їх міняти.

Тормозні колодки Чері АмулетКомпанія «Panda Auto» є великим постачальником запчастин до китайських автомобілів в Україні. Завдяки налагодженому процесу від покупки до доставки товарів та гнучкій ціновій політиці гальмівні колодки можна купити за вигідною ціною.

Що являють собою гальмівні колодки на Чері Амулет?

Гальмівні колодки – незамінний елемент будь-якої гальмівної системи у машині. Деталі не просто виконують головну функцію під час гальмування автомобіля, а й знижують зношування дисків гальма, забезпечуючи правильне входження в повороти, високу маневреність та керованість автомобіля.

Гальмівні колодки під час роботи притискаються до дисків гальма, що допомагає автомобілю зупинитися. За конструкцією це проста металева пластина, на якій закріплена за допомогою заклепок або спеціального клею спеціальна накладка. На деяких автомобілях можна встановити датчик зносу.

Ключові характеристики цієї деталі - стійкість до високої температури та можливість нагрівання до максимальної температури. Ціна колодок залежатиме від витривалості до перегріву та інших хімічних факторів. Фахівці не рекомендують економити на купівлі гальмівних колодок, адже неякісні деталі можуть спричинити несправність автомобіля та можуть легко призвести до аварійної ситуації.

Типи гальмівних автомобільних колодок та особливості вибору для Чері Амулет
Колодки для чери Амулет

Класифікуються в залежності від матеріалу який складає основу для гальмівної накладки. Сьогодні на ринку автозапчастин, колодки представлені такими видами:
🔴Напівметалеві - основна їх перевага - хороша тепловіддача. Однак такі колодки можуть досить швидко зноситися і не завжди працюють при низькій температурі;
🔴НАО - з'єднання волокон кевлару, вуглецю, скла, гуми та спеціальної смоли. Досить м'які та безшумні, проте створюють багато пилу. Колодки дорогі, але служать довше за інших;
🔴НАО з низьким вмістом металу - додається невелика кількість сталі та міді. Це покращує процес гальмування та теплообміну. Недолік - відносно гамірна робота;
🔴Керамічні – прогресивний та ефективний варіант. Виготовлені з керамічних волокон та кольорових металів. Досить легкі колодки, що тихо працюють. Але й ціна на них вища за інші варіанти;
🔴Асбестові є більш небезпечними для здоров'я людини через наявність у складі азбесту. Але, з іншого боку, вони м'які та тиск на диски мінімальний;
🔴Безасбестові - більш сучасні колодки, в яких абсолютно немає азбесту, але
міститься сталева вата, металева стружка, а також різні полімерні частинки.

Також колодки можуть бути як оригінальні (їх сстановлюють під час складання автомобіля ще на виробничому конвеєрі) і неоригінальні (виготовляються як додаткові запчастини, призначені для ремонту автомобіля, вони коштують недорого, але при цьому відповідають високим вимогам якості та експлуатації).

Залежно від призначення розрізняють барабанні та дискові гальмівні колодки. Особливістю першого виду є те, що вони виготовлені у вигляді дугоподібної пластини і встановлюються по 2 штуки в кожному механізмі. Барабанні системи справно працювали у минулому, так само діють і зараз. Будь-який водій, який віддає перевагу великим швидкостям і користуючись гальмами цього типу, швидко побачить їхні недоліки. При нагріванні вони втрачають ефективність. Нагрів викликає розширення металу, а для того, щоб увійти в контакт з барабаном, колодки проходять довгий шлях. Таким чином, педаль гальма доводиться натискати набагато сильніше.

Дискові колодки гальма підійдуть для дискової системи, в їхній конструкції використовується фрикційний матеріал, який притискається до диска. В данному випадку відсутнє залипання дисків, тому при екстреній зупинці зберігається стійкість автомобіля.

Коли потрібно міняти колодки на Чері Амулет?

Коли міняти гальмівні колодки

Як правило, гальмівні колодки здатні подолати відстань від 20 000 до 60 000 км. Але багато залежатиме від стилю їзди водія, якості дорожнього покриття, а також самих деталей гальмівної системи. Перший серйозний сигнал, що вказує на необхідність заміни колодки – поява неприємного звуку під час гальмування, він нагадує вереск. Це пов'язано з роботою спеціального датчика, який треться об диск, викликаючи при цьому звук. У такому разі потрібно зняти колесо та перевірити колодки.

До інших ознак, що підтверджують зношування гальмівних колодок, можна віднести:
🔴При натисканні безпосередньо на педаль, що відповідає за гальмо, машину трохи тягне в один бік;
🔴Сповільнюється робота гальм, тому автомобіль не одразу зупиняється.

Саме гальмівні колодки, притискаючись до диска, викликають тертя і тим самим уповільнюють або зупиняють автомобіль. Згодом фрикційний матеріал, який розташований на гальмівній колодці, зношуватиметься, поки не залишається тільки несуча пластина. Окрім появи скреготу, зменшується ефективність гальм, що може загрожувати життю водія, пасажирів та інших учасників дорожнього руху.

Багато моделей мають датчик зносу, що дозволяє візуально визначити ступінь зносу деталі. Зношені колодки гальма можуть залишити глибокі сліди на дисках у формі борозен. Якщо є такі глибокі подряпини, вже потрібна заміна диска, інакше він працюватиме некоректно та ремонт обійдеться дорого.

Також не зайвим звернути увагу на стан гальмівних шлангів, а саме наявність у них тріщин, отворів. Система гальмування має бути абсолютно герметичною, щоб не було крапель рідини. Якщо виникли сумніви під час перевірки, завжди можна звернутися до найближчого автосервісу. Правильна діагностика та усунення проблем забезпечать надійну роботу гальмівних деталей та всієї системи.

Для перевірки необхідності заміни тієї чи іншої колодки гальмівної системи потрібно зняти колесо, перевірити супорта, в якому вони розміщуються. Якщо гальмівна деталь має товщину менше 3-3,5 мм, то колодка зносилася і потрібна її термінова заміна.

Поради щодо заміни колодок

заміна задніх колодок чері амулет

Замінити гальмівні деталі можна самостійно. Для цього потрібно спочатку підготувати інструменти, необхідні для виконання цієї роботи: акумуляторний дриль, ключ храповик з набором головок, викрутка 4 в 1, затискні скоби, вінілова трубка, противібраційні затискачі, синій та червоний герметик для різьблення, скляний посуд, металевий дріт, мастило на основі нікелю, полірувальні подушечки, домкрат та підставки під домкрат. Також знадобиться дротяна щітка, ганчірки, аерозольний очищувач гальм, посібник користувача.

Корисні поради, які допоможуть правильно замінити колодки в машині:
🔴Працюйте по черзі. Гальма можуть бути складними, з пружинами та затискачами, які слід встановити у відповідному положенні. Залишивши одне гальмо без змін, під час роботи над другим гальмом вам буде простіше порівняти у разі, якщо необхідно буде щось перевірити;
🔴Замінюйте гальмівні елементи для дискових гальм попарно. Фахівці рекомендують міняти гальмівні колодки попарно, тобто обидві передні або обидві задники гальмівні колодки. Це забезпечить однакове гальмування з обох боків автомобіля;
🔴У деяких системах гвинти біля самого гальма можуть мати шестигранну або зіркоподібну головку. Перш ніж розпочати заміну колодки, потрібно повернути передні колеса в один бік, а потім перевірте болти супорта, використовуючи ліхтарик;
🔴Не можна допускати, щоб протікала гальмівна рідина. Якщо її потрібно було долити після зношування, тобто ймовірність, що в системі буде занадто багато рідини для нових, товстіших гальмівних колодок, може спричинити витік. Можна злити гальмівну рідину із резервуара за допомогою вакуумного насоса або кухонної спринцівки. Або помістити під головний циліндр кілька ганчірок, які вбиратимуть дрібні розливи.

Як замінити колодки Чері Амулет?

Спочатку потрібно підняти автомобіль та розмістити підставки під домкрат під міцною частиною рами автомобіля. Якщо є сумніви, можна використати посібник. Коли автомобіль надійно спиратиметься на підставки під домкрат, потрібно відкрутити гайки і зняти колесо з автомобіля. Для безпеки можна покласти дерев'яні бруси під задні колеса. Потім потрібно послабити болти супорта і штуцер прокачування гальмівного суппорта, для цього потрібно зняти болти суппорта, при цьому не пошкодити гальмівну магістраль. Нарешті ми дісталися старих гальмівних колодок. Потрібно зняти затискачі, пружини фіксації гальмівних колодок або прокладки, що усувають скрип. Потім потрібно зняти старі гальмівні колодки легким постукуванням молотка.

Щоб запобігти утворенню корозії, а також проблем з гальмуванням, необхідно зняти пил зі ковзної поверхні супорта за допомогою металевої щітки та спрею для очищення гальма та змастити поверхню невеликою кількістю мастила для гальмівної системи. Тільки після того, як ви переконалися, що мастило абсолютно не контактуватиме ні з гальмівним диском, ні з новими колодками, можна продовжувати встановлення.

Колодки потрібно розмістити в посадковому місці, як стояли старі. На них уже одягається супорт. Бувають ситуації, коли він не одягається, це говорить про те, що був недостатньо втиснутий поршень. Розмістити потрібно так, щоб пружинки колодок були двома кінцями всередині супорта. Після встановлення супорта його потрібно закріпити болтом і затягнути шайбу за допомогою зубила та молотка. Такі самі операції потрібно зробити і на другому колесі.

Відразу після встановлення потрібно перевірити роботу гальмівної системи. Якщо гальмування відбувається без будь-яких вібрацій та ривків, то все зроблено вірно.

Особливості вибору колодок для Чері Амулет 

вибір гальмівних колодок для чері амулет

На сьогоднішній день не важко знайти запчастини для гальм, які широко представлені на ринках, у фізичних та інтернет-магазинах. Складніше буде з вибором відповідного виробу. Перш ніж купити гальмівні колодки, потрібно звернути увагу на матеріал, який використовується при виробництві, конструктивні особливості колодки, розміри та виробника. Не варто гнатися за найдешевшими аналогами, інакше вони будуть служити мало і доведеться купувати двічі. Рекомендується вибирати товари від офіційних виробників.

До основних ознак якісної колодки можна віднести відсутність тріщин, сколів, стружки, дрібного сміття. Ключова характеристика - коефіцієнт тертя, він має бути високим. Важливу роль також відіграє стійкість до перегріву, яка допоможе захистити деталь від швидкого зносу. Корозія також часто утворюється, тому потрібно поцікавитися, якщо спеціальне просочення, яке не дає роз'їдати метал.

Перед покупкою варто звернути увагу на ряд інших особливостей:
🔴Виробник. Оптимальний варіант – купити оригінальні гальмівні колодки. Вони не коштуватимуть дешево, але це повною мірою компенсується якістю продукції. Тому альтернативний варіант – вибрати комплектуючі від відомих брендів;
🔴Наявність штампу виробника. Це гарантує якість автозапчастин;
🔴Інформація на упаковці. Відповідальний виробник розміщує всі дані про продукт та про себе. Важливо, щоб до комплекту входив паспорт якості, інструкція з монтажу та експлуатації, сертифікати відповідності.

У каталозі магазину представлені різні види колодок від найкращих виробників. Тому проблем з тим, щоб вибрати комплектуючі, які підходять за якістю та ціною, не виникне.

Переваги оригінальних колодок для автомобіля Чері Амулет

Оригінальні запчастини для гальмівної системи мають низький рівень зношування.

Крім того, оригінальні деталі мають низку інших переваг:
🔴Легкість монтажу;
🔴Стійкість до утворення корозії;
🔴Тривалий термін експлуатації;
🔴Висока стійкість до великих навантажень, значно менше тріщин та деформацій;
🔴Не потрібен тривалий період "притирання";
🔴Є також і невеликий мінус - ціна. На оригінальну продукцію вона значно вища, якщо порівнювати з аналогами.

Де купити якісні комплектуючі до гальм Чері Амулет?

За допомогою нашого інтернет-магазину ви завжди зможете купити якісні гальмівні колодки за низькими цінами для будь-якого автомобіля від вітчизняного та іноземного виробника.

Всі комплектуючі, які представлені на сайті, завжди в наявності. Доставка здійснюється по всій Україні. Наша компанія має досвід співпраці з великими виробниками запчастин та деталей для автомобілів, тому ціна буде вигідною для покупця.

Гальмівні колодки не лише продовжать термін експлуатації гальмівної системи вашого автомобіля, а й значно підвищить його функціональність.

Останні новини
Panda-Auto тепер має запчастини для всіх відомих марок!
06 липня 2024
Panda-Auto тепер має запчастини для всіх відомих марок!
Оголошуємо розширення асортименту! Запчастини до будь-якого авто в наявності!
Відправляємо за кордон!
16 лютого 2024
Відправляємо за кордон!
Привіт! Потрібні запчастини, але ти не з України? Не проблема…
cookie

Наш сайт використовує файли cookie. Продовжуючи користуватися сайтом, ви даєте свою згоду працювати з ними. Дізнатися більше.

кошик (0)
У кошику порожньо