Зимовий сезон не лише на думку автовласників, а й з їхнього досвіду є найскладнішим періодом транспортного засобу. Перепади температури, засніжені автобани, ожеледиця та інші фактори негативно впливають на всі частини автомобіля, тому коли холоди на порозі, підготовка автомобіля до зими актуальна як ніколи. Підготовчі роботи, проведені заздалегідь, забезпечать безпечну, комфортну поїздку та зменшать ризики опинитися в абсолютній безпорадності серед снігів.
Технічне обслуговування
Більшість автомобілістів заздалегідь намагаються наскільки можливо підготувати свій автомобіль до зими, тому що знають, що всі його частини – від коліс та бортової електроніки до двигуна та кузова – працюватимуть із максимальним зусиллям. На превеликий жаль, не всі власники транспортного засобу знають, як підготувати автомобіль до зими правильно, не зважають на пробіг, не хочуть проводити ретельне ТО, не звертають уваги на важливі моменти. Проводити ремонтні роботи набагато простіше і легше за плюсової температури, тому бажано згадати про проблеми і негайно їх виправити. Для швидкого запуску двигуна в морозні дні потрібно провести ТО кожного вузла, які беруть участь у цьому процесі. Не слід забувати про рідини, які забезпечують злагоджену роботу різних систем авто.
Регулярна заміна олії
У підготовку до зими автомобіля входить заміна моторної олії. Автолюбителі його ще називають «зимовим». Щоб автовласники могли їздити на своїх транспортних засобах у холодний період, потрібно застосовувати моторне масло з відповідним маркуванням, яке можна купити на panda-auto.com.ua. Масло в моторі може сильно загуснути при низьких температурах, тому варто поміняти його на нове з маркуванням «W». Моторне масло 5W-40, 5W-30 призначене для експлуатації транспорту в холодний період, де 5W вказує на те, що продукт призначений для зимового запуску при температурі -30 градусів, а після символу – максимальна температура запуску двигуна. Коли використовується інша олія при мінусовій температурі, двигун відчуває зовсім інше навантаження. Із загуслим маслом він витрачає більше енергії АКБ, яка може розрядитися в невідповідний момент, що критично взимку.
Фільтри повітря та палива
В авто є 4 фільтри, які хоч і мають різне призначення, але виконують одну загальну функцію – захист від засмічень. Заміна масла та фільтрів є важливою частиною технічного обслуговування автомобіля.
За роботу багатьох підсистем відповідає паливний фільтр. Так як часто у продажу зустрічається паливо низької якості, то вони покликані затримувати бруд, воду та інші частинки, яким не місце у системі. Проводити заміну потрібно кожні двадцять-тридцять тисяч км пробігу, причому частота залежить від якості палива. Якщо воно не відповідає нормам, то фільтр швидко заб'ється і знадобиться заміна. Купити якісні паливні фільтри можна в інтернет-магазині Panda. Автомобіль підкаже сам про несправності: ривки під час руху, труднощі із заводом, зниження потужності.
Повітряний фільтр очищає повітря, яке потрапляє всередину двигуна і використовується для згоряння палива. Через якийсь час фільтр засмічується частинками пилу та бруду, приплив повітря стає важчим, що призводить до збою газообміну. Щоб цього не сталося, повітряний фільтр потрібно міняти кожні десять-п'ятнадцять тисяч км пробігу. Часто заміну олії та фільтрів здійснюють одночасно.
Перевірка та обслуговування акумулятора
Акумулятор є важливою деталлю транспортного засобу. При підготовці автомобіля до зимової експлуатації варто подбати про її стан, щоб одного морозного ранку не заводити авто за допомогою «прикурювання». Необхідно перевірити рівень електроліту у кожній із банок. При недостатньому рівні – долити дистильовану воду. Потрібно перевірити дроти, очистити клеми, підтягнути контакти. Ці дії мінімізують ризик замикання та продовжують термін роботи АКБ. У власника авто в зимовий період є приблизно три-чотири спроби завести мотор, тому важливо ще восени заїхати в СТО. Фахівці перевірять батарею за всіма параметрами і скажуть, чи потрібна заміна акумулятора чи ні.
Установка зимових шин
Водії приблизно знають, що входить у сезонне обслуговування автомобіля, але коли погода починає псуватися, багато хто забуває про заміну літніх покришок на зимові. Якщо температура повітря на вулиці нижча за десять градусів Цельсія, то потрібно їхати в шиномонтаж. Низька температура негативно позначається на літній гумі та й їздити на ній небезпечно для життя. Для великих міст, де дороги регулярно чистяться, підійдуть фрикційні шини, а умовам снігового бездоріжжя – шипована гума.
Підготуйте систему охолодження
У сезонне обслуговування автомобіля входить заміна рідини, що охолоджує. Особливо ця дія знадобиться тим, хто помічав у теплу пору, що антифриз підтікає. У таких випадках власники авто розбавляли водою або підливали. У розведеному стані антифриз при низьких температурах обов'язково замерзне, що призведе до поломки мотора, тому його, щоб уникнути неприємностей, краще злити і залити новий, придбати який можна на панда юа.
Крім того, можна заразом перевірити систему опалення на предмет підтікань з-під патрубків та ущільнень, переконатися в цілісності шлангів та місць їх з'єднань.
Важливість справних гальм
Якщо власник транспортного засобу точно не знає його пробіг, то потрібно проводити огляд гальмівної системи щорічно. Якщо водій возить важкі вантажі, заміна гальмівних дисків і колодок знадобиться незабаром. Це стосується й любителів швидкої їзди із частим, сильним гальмуванням. Є кілька ознак, що вказують на знос гальм:
- вібрація при натисканні на гальмо;
- металевий скрип;
- биття педалі при гальмуванні.
Якщо помічено одну з ознак, то заміна колодок і гальмівних дисків неминуча. Це підвищить безпеку під час руху, інакше на крижаній дорозі машину може занести, що спровокує аварійну ситуацію. Вартість заміни гальмівних колодок та дисків залежить від марки автомобіля та якості підібраних деталей. Запчастини з ідеальним поєднанням ціни та якості можна придбати на панда-сайті.
Додатково необхідна підготовка
Зрозуміти, як відбувається заміна свічок запалення нескладно, важливіше дотримуватися порад, які допоможуть продовжити їхню роботу та заощадити при заміні. Водій повинен заправляти свою машину лише на перевірених АЗС, своєчасно проводити заміну олій та фільтрів, не набирати різко швидкості з місця. Якщо стало зрозуміло, що проблема у свічках, варто їх спершу оглянути. Некоректна робота деталей може не пов'язана зі зносом, і з нагаром, який легко усунути. Для очищення знадобиться щітка зі сталевого дроту або промивання бензином. У такому разі заміна свічок запалювання не потрібна.
Важливість видимості
У сезонне обслуговування автомобілів входить заміна щіток склоочисника та купівля незамерзаючої рідини. З-під коліс автомобілів, що йдуть попереду, вилітає «хімія» для обробки замерзлих доріг і покриває лобове скло, роблячи ще більш скрутним огляд. У таких ситуаціях допомагає зимова рідина для омивача, яку змішують із антифризом для запобігання замерзанню на склі. Також потрібно переконатися, що підігрів заднього скла працює справно.
Устаткуйте автомобіль на випадок надзвичайних ситуацій
Неможливо передбачити, що водія чатує на повороті і де доведеться робити екстрену зупинку, тому деякі речі повинні в зимовий період завжди лежати в багажнику. До них належать:
- зовнішні пускові дроти;
- буксирований трос;
- домкрат;
- складна лопата;
- вогнегасник;
- запаска.
Можна також кинути в багажник ліхтар, рукавички, щітку для снігу та інший інструмент. Водій має бути готовим до можливих аварійних ситуацій, тому такі аварійні предмети, як трикутник та аптечка першої допомоги є обов'язковими.
Правила безпечного водіння взимку
З настанням холодів важлива не лише підготовка автомобіля до зими для чайників, а й досвід водія, оскільки більшість аварій трапляється через неуважність. Потрібно пам'ятати про безпечну швидкість, необхідно збільшувати дистанцію до авто і завжди бути готовим до мінливих погодних умов.
Поради автомобілістам
У зимовий період потрібен особливий догляд за машиною, так як морози, снігопади, слизькі дороги – це дуже серйозні виклики не тільки водіям, але й автомобілям.
Упевненості на слизькій дорозі надає гарний «зачіп» шин, тому їх важливо вибирати, виходячи з клімату свого регіону. Найчастіше під час морозу підводить акумулятор, тому потрібно заздалегідь його перевірити, а при серйозних проблемах – замінити на новий. Зимова хімія добре справляється з розморожуванням замків і скла, тому необхідно запастись нею на всі випадки життя. Заміна масла та фільтра у двигуні також є частиною повноцінного технічного обслуговування. Правильно обслужений та укомплектований усім необхідним автомобіль не підведе у снігопад, а допоможе у цьому panda-auto.com.ua. Щоб забезпечити безпечну та комфортну поїздку, необхідний не просто догляд за автомобілем, а ретельне продумування всіх можливих викликів, з якими доведеться зіткнутися суворою зимою.